naprawa hp-dv hp-pavilion

Katowice - Tyski serwis
wtorek, 08 kwiecień 2014 21:47
Czytany 1430 razy
Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2016 16:00
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Serwis laptopa HP Katowice:

naprawa hp-dv Tychy

serwis laptopa katowice - HP DV5 DV6 serwis

 

 

 

 

Czyszczenie/konserwacja laptopa


czyszczenie komputera hp katowiceJeśli nie przypadkiem trafiłeś na stronę poświęconą naprawie laptopów może zainteresuje Cię to co piszę. Kiedy Twój sprzęt zawiesza się, przegrzewa czy resetuje b.ądź miga dioda, a notebook się nie uruchamia może to być sygnał, że należy zdiagnozować co jest przyczyną jego blokowania się. Jeżeli usterka w laptopie wystąpiła samoczynnie, a na komputerze nie widać śladów zalania czy upadku zacznij od wyjęcia baterii na kilka minut odłącz zasilanie i spróbuj go ponownie załączyć, to powinno zresetować wszystkie potencjały nagromadzone w kondensatorach. Oczywiście komputer się nie uruchomi wtedy możesz włożyć baterię podłączyć zasilanie notebooka i spróbować ponownie z nadzieją, że wszystko gra.

Gdy laptop się przegrzewa i w bardzo krótkim czasie obudowa jest gorąca może być zwyczajnie zabrudzony w środku, a jak wiadomo brud, sierść naszych małych milusińskich nie sprzyja dobremu chłodzeniu komputera. Mając świadomość, że laptop nie był dawno konserwowany można oddać go do profesjonalnego serwisu gdzie zostanie dokładnie wyczyszczony tzn. usunięty brud, kurz, sierść i włosy, a stare materiały termoprzewodzące zostaną wymienione na nowe. Po takiej konserwacji często temperatura pracy procesora i układu graficznego spada z 90 st. C do 40-60 st.C co stanowczo pozytywnie wpływa na komfort pracy komputera i wydłuża jego żywotność.

Oczywiście można taki zabieg zrobić samemu przy odrobinie wiedzy jednak trzeba pamiętać, że sprężone powietrze kupowane w supermarketach do czyszczenia układu chłodzenia przy niewłaściwym kącie naciśnięcia generuje duże ilości płynu, który może bardzo niekorzystnie wpłynąć na wewnętrzne elementy laptopa. Lepiej jest użyć specjalnego kompresora. Wcześniej należy rozebrać komputer i zrobić to od środka, przy wdmuchiwaniu powierza z zewnątrz może dojść do zatkania kanałów chłodzących oraz zablokowanie wentylatora z nagromadzonym brudem i tłuszczem co niekorzystnie wpłynie na jego dalszą pracę -przegrzanie i spalenie komputera. Jeśli nie jesteś pewien czy poradzisz sobie z takim czyszczeniem zawsze możesz skorzystać z serwisu komputerowego.

serwis laptopa katowice - HP DV5 DV6 serwis naprawy pogwarancyjne

Zobacz również:

 

HP http://serwisnotebooka.naprawa-komputerow.adeesoft.pl/marka-laptopa-w-katowicach/hp

 

 

ASUS ZENBOOK UX21E

http://serwisnotebooka.naprawa-komputerow.adeesoft.pl/marka-laptopa-w-katowicach/asus/asus-zenbook-ux21e-pogwarancyjny-serwis-na-slasku-w-tychach

 

NAPRAWA LAPTOPÓW

http://serwiskomputera.naprawalaptopow.katowice.pl/naprawa-laptopow

 

 

Inne artykuły