Zawiasy w notebooku

Komputer przenośny inaczej notebook składa sie z małych elementów. Są one zamieszczone w malej obudowie. Taka miniatyruzacja naprawde ułatwia używanie komputera nie tylko w domu ale także poza nim.

Wymiana Zawiasów: Podchodząc do wymiany zawiasów w laptopie należy przygotować następujące rzeczy: ? śrybokręt krzyżowy z bardzo małym gwintem (śrubokręt precyzyjny) ? nowe zawiasy do laptopa ? miejce na śrubki z notebooka ? biurko lub stół na którym zamierzamy dokonać naprawy naszego laptopa notebooka. Przystepując do wymiany zawiasów należy otworzyc laptopa i wyciągnąc zaślepki na przedniej obudowie matrycy pod którymi sązawiasy w komputerze przenośnym śrubki. Potem odkręcamy śrubki po koleji i dajemy je do jakiegoś pojemnika. Następnym krokiem jest zdjecie plastiku na matrycy laptopa. Delikatnie podważamy plastik aby nie uszkodzic matrycy w laptopie. Po zdjęciu przedniej obudowy matrycy zdejmujemy plastik znajdujacy sie pod ekranem. Po zdjeciu odkręcamy śrubki z zawiasów. Potem odkrecamy śrubki z zawiasów po obu bokach ( trzymają one matryce ekranu notebooka ). Robimy to delikatnie aby nie uszkodzic ekranu w laptopie . Po odkręceniu należy ostrożnie położyć matrycę(jest ona bardzo wrazliwa na zarysowania). Przystępując do wymiany na nowe zawiasy robimy to tak samo jak zdejmowaliśmy stare ( oczywiscie uważając na matryce w laptopie ). Po założeniu na nowe zawiasy przymocowujemy przedni plastik. Ma on zatrzaski, które pod wpływem lekkiego nacisku wskakują na swoje miejsce w notebooku. Nastepnie wkręcamy śrubki które mocują nam przednią obudowe matrycy z tylnią w laptopie .

       Wymiana zawiasów w laptopie należy do jednych z trudniejszych rzeczy jakie robi sie podczas naprawy . Szczerze polecam iść do jakiegoś profesjonalnego serwisu komputerowego.  Najlepiej nie przystępujcie sami do takiej naprawy. Nie zapominamy także o zaślekach, które ?upiększają? wizualnie notebooka . To chyba tyle na temat wymainy zawiasów w laptopie .Jeśli uszkodzona jest dodatkowo obudowa w notebooku, która podtrzymuje zawiasy odsyłam innych wpisów na tym blogu gdzie znajdziecie informacje jak taki rodzaj uszkodzenia naprawić.

Zobacz też inne naprawy:

naprawa zawiasów w Toshiba satellite A300 A350

wymiana zawiasów Sony Vaio

HP Pavilion HP Compaq HP DV5 HP DV7 - zawiasy

SERWIS LENOVO   http://www.serwis-laptopow.adeesoft.pl/katowice-serwis-laptopa-marki-laptopow-naprawiane/lenovo-pogwarancyjny-serwis-lenovo-ideapad-thinkpad-helix-yoga-g780-g570-model-lenovo-thinkpad-t520-thinkpad-x201.html

 

SERWIS MAC'A SERWIS APPLE  http://serwiskomputera.naprawalaptopow.katowice.pl/uszkodzenia-notebooka-apple-katowice-naprawa-apple-air-apple-macbook-pro-w-katowicach

 

kasy fiskalne http://kasy-fiskalne.adeesoft.pl/kasy-fiskalne-mikolow

 

kasa-fiskalna-nano-e

http://kasy-fiskalne.adeesoft.pl/kasy-fiskalne-mikolow/kasa-fiskalna-nano-e

 

drukarka-fiskalna-bono-e http://kasy-fiskalne.adeesoft.pl/drukarki-fiskalne-mikolow/drukarka-fiskalna-bono-e

 

 

 

Usługi serwisowe - najczęściej szukane

Wymiana Matryc, Mikołów, Serwis laptopów katowice, Serwis Kas Fiskalnych, komputerów, Serwis Drukarek Katowice, serwis laptopów, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice, Serwis tabletu, naprawa monitorów lcd, serwis telewizorów LED - Naprawy TV. Naprawa, Serwis Laptopów Katowice. Pogwarancyjny wielospecjalistyczny Serwis laptopów, tabletów, komputerów - Serwis laptopów Katowice, Tychy, Ruda Śląska - Toshiba, Asus, HP, Samsung, Acer. 

Referencja dla serwisu adeesoft. Opinie klientów.

Basia B

Napisana strona internetowa spisuje się dobrze przyciąga klientów. Dziła na laptopie i telefonie samsung s5 typu smartfon. Polecam :)

Read More

Sebastian K

Bardzo szybka i profesjonalna obsługa. Przede wszystkim konkretna, rzeczowa pomoc i opis usterki. Bardzo korzystne ceny usługi. Polecam !!! jeśli będę potrzebował pomocy to tylko tam

Read More